Logo Oniona.pl

Podsumowanie oceny związku

Warto wiedzieć

Zbyt często człowiek kieruje się (przedstawianymi w masmediach) fikcyjnymi celami czy stylami życia, które rzeczywiście mogą zdominować lub przesłonić jego naturalne potrzeby. A przecież nie trzeba „wymyślać” czy dopasowywać swojego życia do aktualnie lansowanych wzorców! Wystarczy tylko wykorzystać to, co dała nam Natura, a reszta ułoży się sama.

Możliwości wyboru właściwego dla nas partnera życiowego są znaczne. Marzenie o tej jedynej, czy tym jedynym, winno zatem ustąpić miejsca poszukiwaniom jednej z wielu pokrewnych nam dusz.

Dobrze jest przy tym wiedzieć, które osoby, spośród tych dla was najlepszych, chcielibyście mieć u swojego boku, bo każda z nich wyzwoli w was inne zalety i wady, wpływające na wasze życie. Na przykład niektórym mężczyznom spod słonecznego znaku Byka bardziej odpowiada emocjonalna kobieta spod znaku Ryb, a innym praktyczna osoba spod znaku Panny. Te kobiety są bardzo różne, ale ich zodiakalne relacje z panem Bykiem są jednakowo dobre (9pkt.). Podobnie należy spojrzeć na cechy przyjaznych wam wibracji numerologicznych i znaków chińskich, zawartych w sekwencji urodzenia drugiej osoby. Przy okazji może się też okazać, że zadbaliście dodatkowo o wzajemne numerologiczno-zodiakalne przyciąganie się (np. Jedynki przyciągają do siebie Lwy i Wodniki a także Wagi, Barany i Strzelce).

Interpretacja punktacji

Jak już wspomniano wcześniej, związek dwóch osób oceniany jest za pomocą czterech poniższych elementów, z których każdy z osobna posiada wartość w skali od 2 do 10 punktów. Stąd maksymalna liczba punktów wartościujących dany układ wynosi 40 a minimalna 8:

  • biorytmika (biopowinowactwo) 2-10 pkt.,
  • astrologia zachodnia (zodiak słoneczny i księżycowy) 2-10 pkt.,
  • numerologia (wibracja numeru daty urodzenia) 2-10 pkt., oraz
  • astrologia wschodnia (chińskie znaki zwierzęce) 2-10 pkt..

Do związków najlepszych należą pary od łącznej ocenie relacji 28pkt. (70% szans na powodzenie układu) i więcej, i posiadające przy tym, w poszczególnych elementach tejże relacji (według kolejności): biopowinowactwie (głównie fizycznym i psychicznym), zodiaku (średnia ze znaku słonecznego i księżycowego), numerolologii i znakach chińskich, co najmniej po 7 pkt. Jest to minimum relacja:

7pkt. + 7pkt. + 7pkt. + 7pkt. = 28pkt. (i więcej),

6 punktów to ocena dla partnerów kompromisowa. Połączenie o tej wartości nie wspomaga pary, jak to o wartości 7 pkt. i więcej, ale też nie powoduje poważniejszych rozbieżności jak to, o ocenie 5pkt. i mniej.

Mimo wielu możliwości, bardzo trudno jest jednak znaleźć osobę o najlepszych z nami powiązaniach, więc umiejętności oceny innych relacji (dobrych i lepszych) są tu bardzo przydatne. Poniżej podano kilka wskazówek.

Spośród wszystkich par (łącznie z tymi o takiej samej ocenie punktowej), lepsze są te, u których:

biopowinowactwo psychiczne posiada ocenę 3-4 pkt.
jak wiadomo w ocenie relacji pierwszą pozycją jest biopowinowactwo - składa się ono z sumy ocen biopowinowactwa fizycznego, psychicznego i intelektualnego, więc np. lepiej jest tak: (3+4+0) = 7pkt., niż tak: (3+2+2) = 7pkt.
zodiak księżycowy posiada ocenę nie niższą jak 7pkt.
w ocenie relacji drugą pozycją jest zodiak – jest on średnią z oceny zodiaku słonecznego i księżycowego, więc np. lepiej jest tak: (4+10):2 = 7pkt., niż tak: (10+4):2 = 7pkt.
punktacja elementów rozłożona jest równomiernie
np. lepiej jest tak: 7+8+7+7 = 29pkt., niż tak: 3+6+10+10 = 29pkt. związki z równomiernie rozłożoną punktacją są bardziej harmonijne, w innych występuje więcej napięć pomiędzy partnerami
przeważają elementy o ocenie 7pkt. i więcej
np. lepiej jest tak: 7+9+7+6 = 29pkt., niż tak: 5+5+10+9 = 29pkt. jeśli w czterech elementach oceny przeważają trzy dobre, to szybciej dojdziecie do porozumienia niż pary, gdzie elementów dobrych jest tyle samo, co słabszych
najwyższa punktacja przypada na najważniejsze elementy związku
np. lepiej jest tak: 8+8+7+6 = 29pkt., niż tak: 6+5+9+9 = 29pkt. najważniejszymi elementami związku są biopowinowactwo i zodiak, jeśli więc one należą do waszych najmocniejszych atutów to wasz związek powinien przetrwać w dobrej kondycji
wśród ocen dobrych nie występują pojedyncze oceny 2 lub 3pkt.
taka niska ocena oznacza zupełnie odmienne podejście pary do jakiejś sprawy w ich związku – można się jeszcze porozumieć gdy spór dotyczy np. bałaganiarstwa jednej osoby i umiłowania do porządku drugiej lub rozrzutności jednej i skłonności do oszczędzania drugiej osoby – gorzej jest gdy sprawa dotyczy np. odmiennego podejścia do kwestii wierności w związku.

Sporo o związku powie wam Punktacja rozwiedzionych.

Mała ilość uzyskanych punktów nie świadczy automatycznie o tym, że wasz układ nie jest udany. Możliwe jest wszystko, także i to, że wiele pominiętych tu aspektów wpływa akurat na jego dobro. Może też zdarzyć się odwrotnie: notowania waszego związku wypadły dobrze, a wy rozstaliście się z powodu niefrasobliwości czy przewagi nie sprzyjających wam okoliczności życiowych z różnymi patologiami rodzinnymi włącznie.

Oczywiste jest też jednak, że nie wszyscy, którzy do siebie w opisany sposób pasują, właśnie tak to odczują. Tak nie jest. Jakość związku lub jego istnienie zależy przecież od tego, co sami do niego wniesiemy. Osoby wszechstronnie wykształconej raczej nie uda się połączyć z analfabetą - chociażby ich relacja posiadała najwyższą wartość punktową. Tak samo osobie głęboko etycznej, otwartej i mądrej trudno będzie się porozumieć z kimś prymitywnym, bo szybko pojawi się granica możliwego zrozumienia, a tym bardziej odczuwania i postępowania.

Przykład oceny związku

Poniższy opis został przygotowany dla konkretnej pary, a jego interpretacja pokrywa się z odczuciami przedstawionych tu osób.

Swoje relacje możecie zbadać w części „Twój związek”.

Przykład

Sekwencja urodzenia

  • Ona: (Rak Waga) Ósemka Świnia
  • On: (Rak Rak) Trójka Owca

Biopowinowactwo: fizyczne 13%, psychiczne 86%, intelektualne 82% , (1+4+2) = 7pkt. Biopowinowactwo 0-39% fizyczne i 43-86% psychiczne sprawia, że gdy jedno z was jest pełne energii do działania, to drugie wolałoby odpocząć. Potem odwrotnie. Często trudno z tym się pogodzić. Ale pozostajecie ze sobą w harmonii emocjonalnej, co oznacza podobny nastrój w zbliżonym czasie. Biopowinowactwo intelektualne powyżej 50% sprawia, że potraficie konstruktywnie porozmawiać ze sobą. Jest to ważny walor związku przede wszystkim w okresie, gdy nie macie (jeszcze, już, bądź wcale) zobowiązań rodzinnych. Więcej Znaczenie biopowinowactwa.

Zodiak słoneczny (pani i pan Rak) - możecie być zgodną i harmonijną parą. Ona jest opiekuńcza i bardziej aktywna od niego, co jemu akurat odpowiada. Lubicie dom i rodzinę, zapewniacie sobie poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza uczuciowego. Kłopoty możecie mieć ze swoimi zmiennymi nastrojami. On zwłaszcza będzie zależny od jej emocji, dostrajając się do nich. Oboje jesteście dawcami, więc dla równowagi związku musicie też coś od siebie przyjmować. (8pkt.)Zodiak księżycowy (Waga i Rak) - rozumiecie się, ale w sprawach spornych walczycie ze sobą, chcąc postawić na swoim. Zastój wam nie grozi, ale w dyskusjach starajcie się opanować emocje. Uczcie się też spierać bardziej żartobliwie, by nie wygrywać kosztem partnera. (5 pkt.) Zodiak średnio: (8 +5): 2 = 6,5pkt. Więcej Znaczenie połączeń zodiakalnych.

Numerologia (Trójka z Ósemką) - przy wzajemnych ustępstwach możecie stworzyć trwały i szczęśliwy związek, bo oboje jesteście optymistami. Ale wasze ewentualne spory będą raczej walką, niż spokojną rozmową. Zanim więc Ósemka zechce się związać z Trójką, powinna najpierw bardzo dobrze ją poznać (7pkt.). Więcej Twoja wibracja.

Znak chiński (Owca ze Świnią) - możecie stworzyć dobry związek, bo się rozumiecie, nie krępujecie wzajemnie i jesteście dla siebie wyrozumiali. Świnia jest tu bardziej optymistyczna i odporna, mocniej stoi na ziemi i więcej pragnie dla siebie. Owca jest delikatniejsza i bardziej rozwinięta od Świni. Oboje jesteście rozrzutni, więc powinniście ograniczać wydatki. (9pkt.)

Relacja: (1+4+2) + (8+5):2 + 7 + 9 = 7 + 6,5 + 7 + 9 = 29,5 pkt. na 40 możliwych tj. 75% szans na powodzenie związku.

Para ta tworzy dobry związek, posiadający trzy spośród czterech, a więc przewagę dobrych elementów relacji ocenionych na 7pkt. i więcej. Także punktacja rozłożona jest w miarę równomiernie, co harmonizuje wzajemne relacje pary. Związek ten cechuje emocjonalność. Skłonność do żywiołowych sporów łagodzi tu jednak fakt, że partnerzy są optymistami, że są dla siebie wyrozumiali, i że się wzajemnie rozumieją. Niskie biopowinowactwo fizyczne pary oznacza wprawdzie gotowość partnerów do działania w innym czasie, jednak zapewne wiele działań będą mogli podjąć razem ze względu na zwykle różne zasoby energii jednostki. Tak więc związek ten nie ma poważniejszych problemów i powinien dobrze funkcjonować mimo, iż dodatkowo partnerzy nie przyciągają się wzajemnie (ich numery nie przyciągają znaków zodiaku partnera). Słabym punktem pary są jej luźne więzi duchowe (zodiak księżycowy), chociaż łagodzi je wysokie biopowinowactwo psychiczne (i intelektualne).

Na podstawie wzajemnego ułożenia Słońc i Księżyców partnerów można też powiedzieć, że Ona w domu częściej postrzega partnera jako wroga, niż przyjaciela i lubi dominować. Przy prawdziwych sprzeczkach oboje mają tendencję do odgrywania roli surowego rodzica. Jednak Ona jest wyjątkowo z niego dumna i musi uważać, by bez przerwy się nim nie chwalić - postara się też utrzymać ten związek za wszelką cenę. On natomiast często instynktownie wie, jak czuje się partnerka, mimo np. oddalenia. Lubi z nią przebywać i także jest z niej bardzo dumny, jednak w żadnym razie nie ma ochoty udawać papużek-nierozłączek. Wspólnie para ta może oprzeć się wielu przeciwnościom losu, dopóki nie wystąpi przeciwko sobie. Więcej Interpretacja punktacji.

Zaproponowany wyżej sposób na ocenę związku nie wyczerpuje, co mocno podkreślam, wszystkich aspektów i uwarunkowań wpływających na wzajemne relacje partnerów, bo jest to po prostu niemożliwe! Jednak pozwoli wam zorientować się, czy przynajmniej zmierzacie w tym samym kierunku.

Punktacja rozwiedzionych

Statystykę rozwiedzionych według ogólnej punktacji par (bez zodiaku księżycowego) przedstawia poniższy wykres:

Wykres Procentowo Rozwiedzionych

Najczęściej rozwodziły się pary o ocenie 24pkt. (niemal 10% badanych). Pary o ocenie 18pkt. i mniej rozwodziły się rzadko, co może oznaczać, że takich par jest niewiele. Po prostu większość ludzi wyczuwając brak wzajemnych więzi, nie tworzy związków w tym przedziale punktowym.

Ciekawą grupę stanowiły pary zaliczane do najlepszych tj. o 28, 29 i 30 punktach. Zostały one przeanalizowane osobno i okazało się, że tutaj niemal wszystkie z nich miały dysharmonie, tj. 5pkt. i mniej w co najmniej jednym elemencie sekwencji, co potwierdzałoby założenie, że związki ocenione na 28pkt. i więcej, ale z równomiernie rozłożoną punktacją, rozwodzą się rzadziej, niż pozostałe.

Zobacz Interpretację punktacji oraz rozwody zodiakalne, numerologiczne i chińskie.

POLECAMY

Szkoła Fotograficzna
KWADRAT
Szkoła Fotografii