Logo Oniona.pl

Ocena związku - Zodiak

Znaczenie połączeń zodiakalnych

Drugim ważnym elementem wpływającym na związek dwojga ludzi są połączenia słonecznych i księżycowych znaków zodiaku pary. Ich wartość oceniamy w skali 2-10 punktów.

Chociaż astrologia, począwszy od starożytności, stanowi najbardziej kontrowersyjny system wiedzy, wyniki jej badań, o czym nie wspomina się często, zgłębiały największe umysły każdego kolejnego okresu historycznego, w tym m.in. I. Newton, A. Einstein, JW. Goethe.

W dawnych czasach tylko wielkie osobistości miały astrologów stawiających im pełny horoskop urodzeniowy. Zwykli ludzie dostępu do takiej wiedzy nie mieli, ponadto rzadko znali swoje daty i godziny urodzenia.

Współczesna astrologia humanistyczna uwypukla wolną wolę człowieka. Określając jego wrodzone zdolności i możliwości, daje mu podstawę do działań najbardziej wykorzystujących to, w co wyposażyła go Natura. Ale wybór, co z tą wiedzą zrobić, należy już do niego.

Każdy z nas ma taki słoneczny znak zodiaku, w jakim Słońce znajdowało się w momencie naszych narodzin. W dniach zmiany znaku (granicznych) nikt nie jest pod wpływem trochę jednego a trochę drugiego znaku zodiaku. Np. osoby urodzone (w Polsce) 21 czerwca 1989r. do godziny 11.53 są spod znaku Bliźniąt, a te urodzone później, już spod znaku Raka. Dni graniczne na przestrzeni lat się zmieniają. Np. spod znaku Byka są osoby urodzone do godz. 3.15 w dniu 22 maja 1931r., do godz. 15.16 w dniu 21 maja 1962r., czy do godz. 22.58 w dniu 20 maja 1984r.

Nasze główne dopełnienie osobowościowe stanowi zodiakalne położenie Księżyca. Aby je poznać, powinniśmy znać godzinę swojego urodzenia, ponieważ podczas gdy Słońce pozostaje w danym znaku zodiaku około jednego miesiąca, to Księżyc tylko ponad dwa dni. Słońce charakteryzuje podstawowe ramy osobowości człowieka, nasz zewnętrzny wizerunek, natomiast Księżyc określa nasze wnętrze, a więc to, jakimi jesteśmy naprawdę. Jak (skrycie) radzimy sobie z problemami i emocjami.

Tutaj trzeba też wspomnieć, że tym, w jakich znakach zodiaku dana osoba ma swoje Słońce i Księżyc, Natura określiła już na stałe jej podejście do związku – z kimkolwiek by ta osoba się nie związała. I tak jeśli twoje Słońce i Księżyc są w opozycji (np. jesteś Wodnikiem Lwem), to chęć znalezienia sobie partnera stanowi jedną z silniejszych cech twojej osobowości. W związku z tym albo nieustannie rozglądasz się za kimś według ciebie lepszym, albo kurczowo trzymasz się obecnego partnera bez względu na wszystko. Jeśli nie martwisz się, że partner odejdzie, to niepokoi Cię myśl, że nie spełnisz jego oczekiwań. Jak na ironię możesz do tego doprowadzić, przesadzając w nadużywaniu uczuciowej cierpliwości drugiej osoby.

Harmonię kosmiczną, czyli więź duchową dwóch osób, która jest najważniejszą próbą zgodności pary, określa wzajemne położenie Księżyców tych osób.

Jeśli w powiązaniu księżycowym uzyskacie 8-10pkt., to przy takiej ocenie wasz związek może przetrwać nawet w sytuacji, gdy pozostałe elementy relacji oceniane są stosunkowo nisko.

W opisie danego związku przyjęto, że ocena zależności zodiakalnych dwóch osób jest średnią z oceny połączenia zodiaku słonecznego i księżycowego. Na przykład:

paraI
 • osoba1 (Byk Koziorożec)
 • osoba2 (Bliźnięta Byk)
 • zodiak (4 + 10): 2 = 7pkt
paraII
 • osoba3 (Byk Lew)
 • osoba4 (Bliźnięta Ryby)
 • zodiak (4 + 3): 2 = 3,5pkt

I tak, słoneczny związek Byka z Bliźniętami oceniony na 4pkt., jest silniejszy duchowo i w sumie lepszy u paryI z oceną księżycową 10pkt. (średnia 7 pkt.), niż u paryII, ale z oceną księżycową 3pkt., (średnia 3,5 pkt.). Dlatego, jeśli nie znacie godziny lub pory dnia swojego urodzenia, to ocena waszych zależności zodiakalnych może być myląca.

Każdy związek wzmacnia też (nie oceniane tu punktowo) harmonijne względem siebie położenie Słońc i Księżyców danej pary.

Opozycja Słońca jednej osoby do Księżyca drugiej (a zwłaszcza Słońca mężczyzny do Księżyca kobiety) działa na parę jak bardzo silny czynnik przyciągający (stały afrodyzjak), powodujący dużą wzajemną fascynację. Utrzymuje się ona, jeśli pozostałe elementy relacji pary (biopowinowactwo, numerologia, chińskie znaki zwierzęce) są dobre. Ale jeśli tak nie jest, namiętność w miarę szybko wygasa.

Np. mężczyznę spod znaku Skorpiona z pewnością pociągać będzie kobieta z Księżycem w Byku, a kobieta z Księżycem w Raku niewątpliwie zwróci na siebie uwagę pana Koziorożca.

Opozycje tworzą znaki: Baran - Waga, Byk - Skorpion, Bliźnięta - Strzelec, Rak - Koziorożec, Lew - Wodnik, Panna - Ryby.

Połączenia w znakach zodiaku nie wykluczają żadnego układu jako niemożliwego, ale nazywają oraz wskazują możliwe trudności i problemy niektórych z nich. Jeżeli więc czujecie się na siłach... Partnera wybieramy głównie ze względu na jego zalety sądząc, że dla nas popracuje nad swoimi wadami. Tymczasem on się nie zmieni, to złudzenie, którego zbyt liczne przykłady widzimy wokół siebie. Zaakceptujmy więc partnera takim, jakim jest, zwłaszcza, jeśli planujemy wspólne z nim życie.

Znaki zodiaku

Dwanaście znaków zodiaku to kolejno:

 1. Baran
 2. Byk
 3. Bliźnięta
 4. Rak
 5. Lew
 6. Panna
 7. Waga
 8. Skorpion
 9. Strzelec
 10. Koziorożec
 11. Wodnik
 12. Ryby

Przypadają one na następujące miesiące roku:

Baran
21 marzec - 19 kwiecień
Byk
20 kwiecień - 20 maj
Bliźnięta
21 maj - 21 czerwiec
Rak
22 czerwiec - 21 lipiec
Lew
22 lipiec - 21 sierpień
Panna
22 sierpień - 22 wrzesień
Waga
23 wrzesień - 22 październik
Skorpion
23 październik - 21 listopad
Strzelec
22 listopad - 21 grudzień
Koziorożec
22 grudzień - 20 styczeń
Wodnik
21 styczeń - 19 luty
Ryby
20 luty - 20 marzec

Znaki zodiaku zostały przyporządkowane podziałowi na żywioły i jakości.

Żywioły

Powietrze
(Bliźnięta, Waga, Wodnik) symbolizujące lotność myśli i komunikowanie się;
Ogień
(Baran, Lew, Strzelec) symbolizujący burzenie i tworzenie;
Woda
(Rak, Skorpion, Ryby) symbolizująca uczucia, zmienność, intuicję;
Ziemia
(Byk, Panna, Koziorożec) symbolizująca konkret i materializm.

Jakości

kardynalne
(Baran, Rak, Waga, Koziorożec) symbolizujące chęć działania;
stałe
(Byk, Lew, Skorpion, Wodnik) symbolizujące upór i wytrwałość w działaniu;
zmienne
(Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby) symbolizujące idee, ruch, zmienność i zdolności przystosowawcze.

Osobowości zodiakalne

BARAN

Barany wolą wzbudzać uczucie, niż kochać. Ich słabością jest skłonność do złudzeń i związki bez zastanowienia. Dla tych, których szanują i kochają są wspaniałomyślne, ale winny uwzględniać odrębność partnera i traktować go na równi ze sobą. Baranów nie należy do niczego zmuszać a także zbytnio im się poddawać, by nie utracić ich szacunku. One bardzo potrzebują dotyku i pieszczot, ale trudno im się do tego przyznać. Barany są zwykle atrakcyjne, co sprzyja flirtom i zazdrości. Skrzywdzone przez partnera przestaną go zauważać, nawet jeśli związek przetrwa. Barany odejdą, gdy będą się nudziły lub gdy nie będą podziwiane.

BYK

Byki są zrównoważone. Ich uczucia rozwijają się powoli, trwale i bez rozdarć wewnętrznych. Czasem uważają pociąg seksualny za miłość. Bywają zaborcze i zazdrosne, ale potrafią kochać. Partnerowi dają poczucie bezpieczeństwa i czułość. Od partnera wymagają wierności i lojalności w każdej sytuacji. Byków nie należy zwodzić. Kobieta Byk potrzebuje osoby z autorytetem, nie dającej jej powodów do zazdrości, wrażliwej na jej potrzeby oraz kobiecość, która pocieszy ją (a nie odwrotnie), ustąpi w zachciankach i do niczego nie zmusi. Szczęśliwa, ofiaruje bardzo wiele. Mężczyzna Byk szuka partnerki dbającej o wygodny dom i rodzinę. Bycie z nim nie jest łatwe, ale zawsze można na niego liczyć. Ideały mężów często pochodzą spod tego właśnie znaku. Byki zmuszone do rezygnacji ze związku będą na to potrzebowały dużo czasu.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta są niezależne ale związane z matkami, zmienne, o zwykle dwoistej, zewnętrznej opanowanej i wewnętrznej namiętnej osobowości, z której rzadko się zwierzają. Szukają duchowego partnera który sprawi, iż poczują, że odzyskali drugą połowę siebie. Jest to problem, bo to czego szukają, muszą odnaleźć w sobie. Stąd Bliźnięta są często zagubione, z dużą potrzebą czułości i ciepła, i czasem pochopnie dobierają sobie partnera. Są lepszymi przyjaciółmi niż partnerami w miłości; często bardziej kochają swoje uczucie do osoby, niż ją samą. Potrafią słuchać i doradzać, ale siebie kontrolują jakby z boku, są nieufne stąd też i je trudno darzyć zaufaniem. Nie są stałe w uczuciach. Czasem ich wierność jest instynktowna, choć seks ich nie zatrzyma. Kobieta Bliźnięta szuka partnera, który by jej zastąpił ojca. Okaże się dobrą matką. Mężczyzna Bliźnięta nie lubi problemów i wymówek, woli urozmaicenia i niekonfliktowy dom, z którym z wiekiem jest coraz mocniej związany.

RAK

Raki są najbardziej domatorskie i rodzinne spośród wszystkich znaków. Nie lubią przygód i dramatów miłosnych. Wolą łagodność, harmonię i bezpieczeństwo w związku. Cechuje je intuicyjność, uczuciowość, zmienność nastrojów, przeczulenie i pewna bierność. Ich uczucie rozwija się długo a partnera otaczają opieką i nie opuszczają. Są raczej dawcami niż biorcami, stąd mogą pozostać nie docenione. Muszą nauczyć się przyjmować, a partnerowi pozwolić dawać. Raki w sprzyjających ku temu okolicznościach są uciążliwe, zazdrosne i zaborcze, co może zagrażać ich związkom. Wynika to z obawy przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Mogą trzymać się związku tym mocniej, im szybciej on się rozpada. Zdradzane, stają się osobami agresywnymi i wszystko utrudniającymi. Mogą też trwać w nie satysfakcjonujących układach, potrzeby emocjonalne zaspokajając gdzie indziej.

LEW

Lwy dystansuje nijakość. W miłości nie ujawniają uczuć, raczej demonstrują siłę. Wolą zdobywać niż otrzymywać i nie podporządkują się partnerowi. Nie są romantykami, nie znają się na ludziach - ona daje się zwieść nadzieją na dobrobyt, on często mylnie ocenia wartość partnerki. Lwy szukają inteligentnego i atrakcyjnego przyjaciela z charakterem, stawiając mu przy tym zbyt wysokie wymagania. Jednak zwykle przyciągają osoby uległe, stąd ich związki bywają mało satysfakcjonujące. Lwy boją się samotności więc powinny dać się kochać, unikając wywyższania się. Kobieta Lew woli układ dający jej odpowiedni status społeczny lub komfort. Chce zapanować nad związkiem lub zrobić karierę poprzez partnera. Od niego wymaga też ciągłych względów. Mężczyzna Lew lubi imponować, oczekując od partnerki ciągłej afirmacji jego osoby. Zawodu uczynionego Lwom nie można naprawić. Lwy rezygnujące ze związku wycofują się dyskretnie i proponują przyjaźń. Gdy jej nie uzyskują, potrafią być przykre. Opuszczone, długo czują się zranione.

PANNA

Panny bardzo pragną szczęścia, a w miłości spokoju, spełnienia i poczucia bezpieczeństwa. To dla nich ważne. Są przy tym wymagające, bo rozum dominuje u nich nad uczuciem. Przy wyborze partnera mogą więc przesadzić w kalkulacjach. Nie pokochają osoby, której intelekt nie robi na nich wrażenia i której nie ufają. Jednak zwykle nie osiągają perfekcji jakiej pragną, stąd napięcia i niezadowolenie z siebie. Panny powinny uznać, że nikt nie jest doskonały, również ich partner. To pomoże im się odprężyć. Często twierdzi się, że Panny nie są stworzone do związków, bo współżycie z nimi bywa trudne. Samotność nie jest jednak dla nich dobra. Kobieta Panna jest zaangażowana, inteligentna, lojalna i z poczuciem humoru. To jedna z najbardziej praktycznych osób i warto o nią dbać. Mężczyzna Panna jest bardzo wymagający, trochę nieufny i nieśmiały, ale bezpośredni. Lubi schludne partnerki od których nie oczekuje posłuszeństwa, lecz ciepła i szacunku. Panny starają się uniknąć rozpadu związku żyjąc czasem iluzją, ale nie lubią ugody więc rzadko trzymają się go na siłę.

WAGA

Wagi związek traktują jak układ stanowiący intelektualną i fizyczną jedność. Wolą partnerów dobrych, mądrych i czułych od oryginalnych i zalotnych. Są romantykami. Lubią elegancję i ładne otoczenie. Dążą do osiągnięcia harmonii. Wagi boją się samotności. Gdy są same, wiele spraw nie ma dla nich wartości. Są pociągające, lecz jako osoby wrażliwe na komplementy i urodę innych mogą czasem, opierając się na iluzjach, źle wybrać. Kobiety Wagi są wspaniałymi partnerkami tylko wtedy, gdy są kochane. Potrafią dostosować się do partnera i być dumne z niego i jego osiągnięć. Zawiedzione, z trudem radzą sobie z sytuacją. Mężczyźni Wagi mają raczej łatwe, ugodowe charaktery, nie są agresywni, łatwo ich zranić. Potrzebują wsparcia partnerki oraz świadomości, że jest ona z nich dumna. Opuszczone Wagi będą się starały na nowo oczarować i odzyskać partnera. Łagodnie natomiast odejdą od osoby, która będzie miała wobec nich za duże wymagania uczuciowe.

SKORPION

Skorpiony ukrywają swoją prawdziwą naturę, często zwodząc partnera. Nie są sentymentalne. Miłość jest dla nich sprawą ważną, choć często mylą ją z namiętnością lub wiarą w marzenie. W związku przywiązują zbyt wielką wagę do problemów seksualnych, a za małą do harmonii intelektualnej, stąd łatwo tu o niedobry związek. Skorpiony są zwykle dość skomplikowane, niezależne, dominujące, zaborcze, zazdrosne i dumne, stąd trudne we współżyciu, chociaż atrakcyjne. Trudno je oszukać. W sporach potrafią agresję ukryć za uprzejmością, co może zmylić i czasem wystraszyć partnera, ale w kłopotach można na nich polegać. Kobiety Skorpiony zawsze, różnymi metodami, dążą do opanowania partnera. On musi być silny, ale one chcą mu zwykle dorównać i usilnie poznać jego psychikę. Mężczyźni Skorpiony nie dadzą się zawojować ani zmienić. Zależy im tylko na szacunku. Fascynuje ich osoba, którą zdobywają i która zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, lojalność i adorację. Skorpiony rzadko są zadowolone. Gdy im się nie układa w związku, mają romanse. Porzucone, nigdy nie wybaczają i mszczą się na różne, także subtelne sposoby.

STRZELEC

Strzelce najbardziej cenią wolność i urozmaicone życie. Szczęście im sprzyja, a wzbudzając zaufanie i sympatię przyciągają do siebie ludzi, więc ważne jest, by starannie dobrały sobie partnera. Szukając ideału często przebierają zbyt długo i ponoszą tego konsekwencje. Pociąga je czułość, pogoda ducha, lojalność i szerokie zainteresowania drugiej osoby. Miłość jest dla nich radością i uczuciem idealnym, nie lubią udręki; życie bez niej, puste. Strzelce cenią tradycje rodzinne, biorą odpowiedzialność za swój związek, szanują partnera ale wymagają od niego wyłączności i pochwał. Kłopoty mogą mieć idealizując go, oraz będąc nadmiernie szczerymi. Strzelce powinny, poza dawaniem, także brać, bo ich częsta nadopiekuńczość może zmęczyć partnera tak samo, jak ironiczne docinki. Lepiej, by kierowały się własnym rozsądkiem a nie radami innych. Kobiety Strzelce lubią podziwiać partnera i towarzyszyć mu. Winien on być bezpośredni i uczciwy i niczego jej nie nakazywać, lepiej poprosić. Mężczyźni Strzelce wolą osoby niezależne i jak on, spontaniczne. Strzelce mogą zrezygnować ze związku monotonnego, lub jeśli partner jest zbyt zazdrosny. Romansu nie uważają za zło.

KOZIOROŻEC

Koziorożce zwykle są zrównoważone, tłumią instynkty i jeśli kochają, to raczej umysłem. Twierdzi się, że nie są stworzone do miłości. Nie są też znawcami charakterów więc mogą zawierać wczesne, często nieszczęśliwe związki. Czasem ich namiętność rozkwita, wtedy, bezbronne, mogą popełnić wiele błędów. Kobiety Koziorożce cenią niezależność i sukces zawodowy. Jeśli mają rodzinę, często swoje ambicje przenoszą na partnera i pomagają mu w karierze. Partner nie powinien z niej żartować, a raczej wzmacniać poczucie jej wartości i zdobywać jej zaufanie. Mężczyźni Koziorożce są wymagający. Wchodzą w związki późno, często dla swojej pozycji społecznej. Zależy im na układzie, w którym mają wsparcie, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Sami oferują stabilizację, lojalność i sumienność. Koziorożce mają duże poczucie odpowiedzialności za partnera. Nie wdają się zwykle w romanse. Wybaczą zdradę ale gdy trwa nadal, mogą być bardzo nieprzyjemne. Gdy swój związek uznają za błąd, to odchodzą. Opuszczone, zamykają się w sobie, ale łatwo znoszą samotność.

WODNIK

Wodniki bardziej od więzi fizycznej, cenią więź intelektualną. Rzadko bywają zazdrosne. Partnerzy muszą im odpowiadać umysłowo a i otoczenie musi mieć o nich dobre zdanie. Wodniki są mądre, dobre ale i uparte. Często chcą mieć wiele rzeczy od razu, także udany związek, co rzadko się udaje. Od partnera wymagają więcej, niż od siebie i lubią, by raczej sam się troszczył o swoją osobę. Wodniki zwykle są obojętne wobec bliskich i ich starań na rzecz domu, nie potrafią też okazywać czułości i przejmować się problemami. Dom to dla nich miejsce, gdzie opowiadają o swoich ideach. Są uważane za osoby trudne we współżyciu. Nie przyjmują rad, mają własne kryteria oceny ludzi i sytuacji, i dlatego często wybierają partnera, którego później trudno im znieść. Są dominujące i niezależne, ale jeśli pozwolą traktować się inaczej, ich związek zwykle się rozpada. Mężczyźni Wodniki już ustatkowani, nie lubią się rozwodzić. Gdy jednak związek traci dla nich znaczenie, rezygnują z niego i są cyniczni wobec partnerki.

RYBY

Z Rybami życie najczęściej jest niebanalne i urozmaicone. Miłość je ożywia, często wyrażają ją poprzez seks. Bez niej ich świat jest szary. Zwykle jednak obiekt ich uczuć do końca nie dowie się, czy i jak jest kochany, bo Ryby lubią wolność. Szczęśliwsze jednak będą w dobrych związkach. Związek nie musi dla nich oznaczać miłości. Ryby są łatwowierne w stosunku do partnera i ponoszą tego konsekwencje. Wrażliwe Ryby przyciągają do siebie osoby szukające wsparcia, ale nie wolno im mylić współczucia z uczuciem, bo związek polegający na dźwiganiu drugiej osoby będzie dla nich nieszczęśliwy. Ich partner winien mocno stać na ziemi, być osobą domyślną, opiekuńczą, inteligentną i z wyczuciem estetycznym, by taki wzmocnił poczucie rzeczywistości Ryb. A Ryby powinny poświęcać mu o wiele więcej czasu. Mężczyźni Ryby potrafią wczuć się w nastroje partnerki, słuchać jej i zachowaniem wyrażać swoją sympatię. Czasem rozmyślają i nie trzeba im tego przerywać. W późniejszym wieku wynajdują sobie jakąś odskocznię od codzienności. Gdy Ryby zmieniają partnera, z poprzednim chcą żyć w przyjaźni. Gdy są odrzucane, trzymają się związku za wszelką cenę i ich partner musi się liczyć z dużymi komplikacjami.

Najlepsze połączenia

Za najlepsze uznano takie słoneczne połączenia zodiakalne, które oceniono na co najmniej 7 punktów z 10 możliwych. Są to kolejno (znaki w nawiasie są równorzędne):

Pani Baran
- z panem Lew, Strzelec, Wodnik
Pan Baran
- z panią Lew, Strzelec, (Bliźnięta, Waga i Wodnik)
Pani Byk
- z panem (Panna i Koziorożec), Ryby, (Byk i Rak)
Pan Byk
- z panią Koziorożec, (Panna i Ryby), (Byk i Rak)
Pani Bliźnięta
- z panem Waga, Wodnik, (Baran, Lew i Strzelec)
Pan Bliźnięta
- z panią Waga, Wodnik, (Lew i Strzelec)
Pani Rak
- z panem Ryby, (Panna i Skorpion), (Byk i Rak)
Pan Rak
- z panią Ryby, (Panna i Skorpion), (Byk i Rak)
Pani Lew
- z panem Baran, (Waga i Strzelec), Bliźnięta
Pan Lew
- z panią Baran, (Waga i Strzelec), Bliźnięta
Pani Panna
- z panem Koziorożec, (Byk, Rak i Skorpion)
Pan Panna
- z panią (Byk i Koziorożec), Rak
Pani Waga
- z panem (Bliźnięta i Wodnik), (Lew i Strzelec), (Baran i Waga)
Pan Waga
- z panią Bliźnięta, (Lew, Strzelec i Wodnik), Waga
Pani Skorpion
- z panem Ryby, (Rak i Koziorożec)
Pan Skorpion
- z panią Ryby, (Rak, Panna i Koziorożec)
Pani Strzelec
- z panem (Baran, Lew, Waga i Wodnik), Strzelec, Bliźnięta
Pan Strzelec
- z panią (Baran, Lew, Waga i Wodnik), Strzelec, Bliźnięta
Pani Koziorożec
- z panem (Byk i Panna), Skorpion, Ryby
Pan Koziorożec
- z panią (Byk i Panna), Skorpion, Ryby
Pani Wodnik
- z panem (Bliźnięta, Waga i Strzelec), Wodnik, Baran
Pan Wodnik
- z panią Waga, (Bliźnięta i Strzelec), (Baran i Wodnik)
Pani Ryby
- z panem (Rak i Skorpion), Byk, Koziorożec
Pan Ryby
- z panią (Rak i Skorpion), Byk, Koziorożec

Najlepsze księżycowe połączenia zodiakalne:

Baran
- i (Lew, Strzelec), (Bliźnięta, Wodnik)
Byk
- i (Panna, Koziorożec), (Rak, Ryby)
Bliźnięta
- i (Waga, Wodnik), (Baran, Lew)
Rak
- i (Skorpion, Ryba), (Byk, Panna)
Lew
- i (Baran, Strzelec), (Bliźnięta, Waga)
Panna
- i (Byk, Koziorożec), (Rak, Skorpion)
Waga
- i (Bliźnięta, Wodnik), (Lew, Strzelec)
Skorpion
- i (Rak, Ryby), (Panna, Koziorożec)
Strzelec
- i (Baran, Lew), (Waga, Wodnik)
Koziorożec
- i (Byk, Panna), (Skorpion, Ryby)
Wodnik
- i (Bliźnięta, Waga), (Baran, Strzelec)
Ryby
- i (Rak, Skorpion), (Byk, Koziorożec)

Uwaga na opozycje!

Opozycje tworzą znaki: Baran - Waga, Byk - Skorpion, Bliźnięta - Strzelec, Rak - Koziorożec, Lew - Wodnik, Panna - Ryby.

Zodiakalne rozwody

Rozwody w słonecznych znakach zodiaku (z podziałem na płeć), na przykładzie badań 1001 par rozwiedzionych:

ZNAKBaranBykBliźnięRakLewPannaWagaSkorpionStrzelecKoziorożecWodnikRyby
ONA1018883808375797866888892
ON1047586788288736980949082

Przeciętna ilość rozwiedzionych - 83 osoby.

Najczęściej rozwodziły się osoby spod znaku Barana. Najrzadziej, panie Strzelce i panowie Skorpiony.

Rozwody w połączeniach słonecznych znaków zodiaku (pary z podziałem na płeć):

ONA
ON
BaranBykBliźniętaRakLewPannaWagaSkorpionStrzelecKoziorożecWodnikRyby
Baran1086799977111110
Byk561013538156310
Bliźnięta61285368157628
Rak896663944986
Lew81027685554715
Panna178627356312711
Waga13473105863572
Skorpion5478353629107
Strzelec74761183572119
Koziorożec614968510971154
Wodnik655109137478106
Ryby10497674109574

Przeciętna ilość rozwiedzionych - 7 par.

Najczęściej rozwodziły się osoby w połączeniach ona-on: Baran-Panna (relacja o wartości 4pkt.), Skorpion-Bliźnięta (3pkt.) i Ryby-Lew (2pkt.). Rozwiedzeni najrzadziej stanowią dwie grupy. Pierwsza z nich to pary o dobrej punktacji w zodiaku (np. Wodnik-Bliźnięta) 9pkt., a druga grupa to pary o punktacji niskiej czyli te, które raczej rzadko się łączą (jak Koziorożec ze Strzelcem)3pkt..

Tabela ta pokazuje jeszcze inne ciekawe zależności. Na przykład połączenia ona-on Byk-Ryby i ona-on Ryby-Byk zostały ocenione jednakowo, po 9pkt.. Jednak pary, gdzie to ona jest spod znaku Byka a on Ryb rozwodziły się 2,5 razy rzadziej (4) niż te, gdzie to on jest spod znaku Byka, a ona Ryb (10).

Spośród par o tych samych znakach zodiaku partnerów, najczęściej rozwodziły się Koziorożce (ocena relacji 4pkt.), Barany(4pkt.) i, co zastanawiające, Wodniki (8pkt).

POLECAMY

Szkoła Fotograficzna
KWADRAT
Szkoła Fotografii