Logo Oniona.pl

Podstawy oceny związku

czyli co bierzemy pod uwagę oceniając dany związek

Sposób, przy pomocy którego możecie ocenić swoją relację z drugą osobą, opiera się na czterech głównych elementach Natury, związanych z datą urodzenia. Elementy te, zwane dalej elementami oceny związku przedstawione są tu w kolejności odpowiadającej ich znaczeniu dla pary. Są to:

  1. biorytmika (biopowinowactwo),
  2. astrologia zachodnia (zodiak słoneczny i księżycowy),
  3. numerologia (wibracja numeru daty urodzenia), oraz
  4. astrologia wschodnia (chińskie znaki zwierzęce).

Każdą z powyższych relacji możemy ocenić od 2 do 10 punktów, dlatego w ocenie związku można uzyskać od 8 (20% szans na powodzenie związku) do 40 punktów (100% szans na powodzenie związku). Zobacz Przykład oceny związku.

Dlaczego właśnie te elementy? Wpływom Natury ludzie podlegają od zawsze. Od chwili narodzin oddziałują na nas jednocześnie biorytmy, znaki zodiaku, nasz numer i nasz znak chiński. Cywilizacje się zmieniają i rozwijają, ale od setek lat niewiele zmienia się w ludzkich emocjach i związanych z nimi pragnieniach.

Samych kombinacji połączeń pomiędzy partnerami w ramach wymienionych tu czterech elementów, jest ponad 4 miliony!!! Dlatego właśnie można powiedzieć, że każda para jest inna. I dlatego pozostaje nam przyjąć, że jeśli mamy dobre biopowinowactwo z partnerem i pasujące do siebie pozostałe elementy sekwencji (zodiak, numerologię i znaki chińskie), to i połączenie ich we wspólnym związku - będzie dla nas dobre.

Twoja osobowość

To oczywiste, że nasze charaktery wpływają na nasze związki. Oczywiste jest też, że osobowość danego człowieka to nie proste zestawienie zalet i wad związanych z wpływami jego zodiaku (słonecznego i księżycowego), wibracji numerologicznej i znaku chińskiego. Przy takich jednoczesnych oddziaływaniach wspomnianych znaków z pewnością niektóre cechy tj. zalety czy wady osoby mogą się pogłębiać, zanikać, wzajemnie znosić lub zmieniać w czasie. Stąd dwie osoby spod tego samego znaku różnią się od siebie.

Dobrze więc byłoby, gdybyśmy mogli poznać łączne charakterystyki wpływów, jakimi obdarowała nas Natura. Na przykład jaka jest i jak zmieni się osoba ze znakami urodzenia (Lew Skorpion) Siódemka Kogut czy (Rak Lew) Dwójka Pies? Ale, jak dotąd, pod tym względem określono tylko osobowości wynikające z połączenia słonecznych znaków zodiaku ze znakami chińskimi. I na przykład o Pannie Owcy mówi się, że to osoba, która swoją chwiejnością podkopuje zaufanie przyjaciół i kochanków, co zniechęca do niej nawet najbardziej wyrozumiałych wielbicieli; że na przemian to odpycha, to przyciąga. Natomiast Bliźnięta Wąż to osoba bardzo uwodzicielska i każdy może się w niej zakochać, chociaż ona woli partnera, na którego może liczyć. A jeśli jesteś kimś zwyczajnym, to nie masz szans na głębsze uczucia Wodnika Psa, bo on woli raczej osoby niezrównoważone. Z kolei dla Strzelca Konia poszukiwanie przygód miłosnych nie wchodzi w ogóle w rachubę. Jeśli podoba wam się Skorpion Świnia to powinniście pamiętać, że osoba taka lubi manipulować waszymi uczuciami, ale wam na to samo nie pozwoli.

Tak więc różne osobowości bardziej lub mniej sprzyjają naszym szansom tworzenia czy utrzymania dobrego związku. Natura związków partnerskich zwykle jest taka, że nie trzymają się one utartych norm czy schematów. Każdy jest inny, każdy ma swoje własne wzloty, upadki i oczekiwania. Niektórym parom odpowiada dystans, innym bliskość i czułość, jedni pragną mieć dzieci, a inni nie. Niektórym parom nie zależy na długotrwałym układzie, inne chcą spędzić ze sobą całe życie. Są tacy, którzy marzą o ruchu i częstych zmianach, inni budują i utrzymują stabilizację. W niektórych dominuje uczucie szczęścia, w innych szuka się cierpienia. Każdy swoje szczęście rozumie nieco inaczej. Możliwości jest wiele...

Recepta na szczęście

Recept na wspólne szczęście jest sporo. Sposób tu przedstawiony nie jest więc tym jedynym czy najlepszym, ale to może właśnie on skłoni was do refleksji. Warto spróbować, bo sporo tu statystycznych konkretów. Zdobyta wiedza potrzebna jest człowiekowi po to, aby nie tylko samemu być szczęśliwym, lecz by i takim był nasz wybrany partner, a więc i wspólny z nim związek, i dalej, rodzina. Czy ktoś chciałby inaczej?

W Polsce na 100% zawartych związków średnio 10-20% rozpada się. Bardzo udanych par jest raczej niewiele, więc przeważająca część związków po prostu „trwa” - z różnych powodów i ze zmiennym szczęściem. Jest więc o co walczyć.

Oczywiście nad każdym układem trzeba pracować, ale o ileż przyjemniejsza jest praca z partnerem, którego się lubi od tej, do której z czasem zaczyna brakować nam zapału i cierpliwości?

„Pewna kobieta śniła, że weszła do nowiutkiego sklepu na rynku i ku swemu zdziwieniu zobaczyła Boga za ladą. Co tu sprzedajesz? spytała. Wszystko, co tylko chcesz, rzekł Bóg.

Ledwie ośmielając się wierzyć własnym uszom, kobieta postanowiła poprosić o najlepsze rzeczy, o których człowiek może tylko marzyć. Chcę pokoju umysłu i miłości, i szczęścia, i mądrości, i wolności od lęku. I potem, jakby po namyśle, dodała : Nie tylko dla siebie, ale dla każdego na ziemi.

Bóg uśmiechnął się. Myślę, że źle mnie zrozumiałaś, moja droga, powiedział. Nie sprzedajemy tu owoców, tylko nasiona.” (z książki: Modlitwa żaby; Łaska)

POLECAMY

Szkoła Fotograficzna
KWADRAT
Szkoła Fotografii